Blogger Nedir ve Nasıl Blog Sahibi Olabilirim?Blogger Nedir? 

 Blogger'ı daha önce duymuş olabilirsiniz. Blogger Google tarafından geliştirilmiş, son yıllarda popüler olan ve bir çok kişi tarafından kullanılan bir sosyal platform. Blogger sayesinde ücretsiz bir şekilde alan adı sahibi olabilirsiniz ancak bir şart var. Bu da seçtiğiniz alan adının sonu ".blogspot.com" ile bitmesi. Ancak büyük kitlelere hitap etmeyecekseniz bunun çokta bir önemi yok.
 Blogger'da günlük hayatta yaşadığınız olaylardan kesitler paylaşabilir ya da bazı kategoriler altında makaleler yazabilirsiniz. Bu makale ya da yazılarınızı sitenize giren tüm kullanıcılara gösterebilirsiniz hatta beğendiğiniz bir yazıyı orada paylaşarak arkadaşlarınızında okumasını sağlayabilirsiniz.
 
Blogger Hesabı Nasıl Açılır?

  Blogger hesabı açmanız için çok uğraşa girmenize gerek yok. Eğer bir Google hesabınız varsa zaten Blogger hesabınızda olmuş oluyor. Blogger.com adresine girdiken sonra zaten Google size gerekli olan bilgileri veriyor. Sizin yapmanız gerekenler ise alan adınızı belirlemek ve kendi zevkinize göre düzenlemek.

 Blogger'da Yazı Paylaşmak!

  Evet Blogger hesabınızı açtınız. Artık sıra ailenize, arkadaşlarınıza ya da diğer insanlara ulaşabilecek yazılarınızı yazmaya geldi. Sol üstte bulunan "Yeni Yayın" tuşuna basıyoruz ve karşımıza metin yazma bölümü geliyor. Bu kısımda belirlediğimiz bir konuyla ilgili düşündüklerimizi yazıyoruz ya da araştırma yaptığımız konuyla ilgili makaleyi aynen buraya geçiriyoruz. Daha sonra "Yayınla" butonuna basarak blog yazımızı paylaşıyoruz. İşte bu kadar, artık bir bloga sahipsiniz ve istediğiniz gibi yazı ve resim paylaşabilirsiniz. Kolay gelsin.
Yeni
Önceki Yazı

1 yorum:

yorum için tıkla!
25 Ocak 2017 17:02 ×

:)

Congrats bro Zafer Öztürk you got PERTAMAX...! hehehehe...
Cevapla
avatar